Σάββατο 7 Μαΐου 2011

ΑΥΛΑΙΑ ΜΕ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ!

Για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Προπαίδων η ομάδα του Νηρέα επικράτησε του Πανναξιακού με (4-3) σε ένα ανοικτό παιχνίδι με φοβερές διακυμάνσεις του σκορ. Το ημίχρονο τέλειωσε με (1-0) υπέρ του Νηρέα και στην επανάληψη σημειώθηκαν έξι τέρματα με συνεχείς ανατροπές. Ο Νηρέας κατάφερε να προηγηθεί με δύο γκολ διαφορά, αλλά ο επιθετικός του Πανναξιακού Σκιαδάς με χατ-τρικ έκανε την πλήρη ανατροπή για την ομάδα του πέντε λεπτά πριν το τέλος. Όμως, τα παιδιά της Νάουσας σε ένα εκρηκτικό τελευταίο πεντάλεπτο κατάφεραν να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση και να φτάσουν στην νίκη. Με αυτό το παιχνίδι ολοκληρώθηκε το πρωτάθλημα για τον Νηρέα που είχε ως απολογισμό 2 νίκες, 1 ισοπαλία και 3 ήττες.