Σάββατο 7 Μαΐου 2011

ΠΡΟΠΑΙΔΩΝ: ΑΟ ΠΑΡΟΥ – ΝΗΡΕΑΣ 1-1

Ισόπαλο έληξε το τοπικό ντέρμπυ μεταξύ τον προπαίδων του ΑΟ ΠΑΡΟΥ και του ΝΗΡΕΑ με 1-1. Ο αγώνας αυτός ήταν για την εξ αναβολής 4η αγωνιστική του 2ουομίλου πρωταθλήματος προπαίδων.  Για την ιστορία, η ομάδα της Παροικιάς προηγήθηκε με τον Σάμιο μόλις στο 3ο λεπτό ενώ η Ναουσαίοι ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο σε 1-1 με τον Βιτζηλαίο.
Στην άτυπη βαθμολογία του 2ουομίλου ο ΑΟ Πάρου έχει 5 βαθμούς με 1 νίκη 2 ισοπαλίες και 2 ήττες ενώ η ομάδα του Νηρέα έχει 1 νίκη, 1 ισοπαλία και 3 ήττες.
Ίσως η ΕΠΣ Κυκλάδων, θα πρέπει από του χρόνου να έχει μία καλύτερη οργάνωση σε αυτά τα «ευαίσθητα» πρωταθλήματα,  υποχρεώνοντας τις ομάδες να έχουν γιατρό αγώνα αλλά και ο αγώνας να διευθύνεται από διαιτητή και όχι από κάποιους ανθρώπους που αναγκαστικά προσφέρονται να σφυρίξουν.
Αύριο στις 11:00 στο Δημοτικό στάδιο Πάρου το τμήμα προπαίδων του Νηρέα υποδέχεται τον Πανναξιακό για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Κυκλάδων.