Σάββατο 22 Μαΐου 2010

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΙΔΩΝ

Η Εθνική Παίδων ηττήθηκε 0-1 από την Αγγλία για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της τελικής φάσης του EURO U-17 2010 και έχασε κάθε ελπίδα για την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μπάρκλεΐ στο 35ο λεπτό. Η ελληνική ομάδα για άλλη μια φορά υστέρησε στην τελική προσπάθεια, σε αντίθεση με τους Αγγλους, οι οποίοι στη μοναδική τους καλή στιγμή κατάφεραν να σκοράρουν και να πάρουν τη νίκη και την πρόκριση στην ημιτελική φάση. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ομοσπονδιακός προπονητής, Λεωνίδας Βόκολος, αναγκάστηκε από το πρώτο ημίχρονο να κάνει δύο αλλαγές λόγω τραυματισμών του Μπουγαΐδη και του Καπίνο.
Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Αρτιόμ Κουτσίν (Καζαχστάν), παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Καραγκούνη, Μαρινάκη.

ΕΛΛΑΔΑ: Καπίνο (40΄ Γιαννίκογλου), Λυκογιάννης, Ρουγκάλας, Μπουγαΐδης (12΄ Καραγκούνης), Φουρλάνος, Διαμαντάκος, Αριανούτσος (52΄ Σταφυλλίδης), Μαρινάκης, Καϊμακαμούδης, Μαυριάς, Κατίδης
ΑΓΓΛΙΑ: Τζόνστον, Πιλάτος, Γκάρμπατ, Κόντι, Τσάλομπαχ, Γουΐσντομ, Κιν (73΄ Γουΐλιαμς), Αφόμπε (51΄ Χαλ), Μακ Εχραν (80΄+1 Θορν), Μπάρκλεϊ, Γουΐκαμ