Δευτέρα 3 Μαΐου 2010

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ-2η ΚΟΥΠΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΙΑΝΟΥΤΣΟ!

Ο Ολυμπιακός κατέκτησε το Πρωτάθλημα Ελλάδας στους Έφηβους, μετά τη νίκη του με σκορ 2-1 επί του ΠΑΟΚ στο Παγκρήτιο Στάδιο.Μετά την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού (Κ-21) και η ομάδα Εφήβων του Ολυμπιακού (Κ-17) κατέκτησε το Πρωτάθλημα Ελλάδας την αγωνιστική περίοδο 2009/10. Στον τελικό του Πρωταθλήματος Κ-17 της Super League, ο οποίος διεξήχθη στο Παγκρήτιο Στάδιο, οι ερυθρόλευκοι επιβλήθηκαν του ΠΑΟΚ με 2-1 και στέφθηκαν Πρωταθλητές Ελλάδας.

Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, με γυριστή κεφαλιά του Αριανούτσου. Στο 11', οι ασπρόμαυροι ισοφάρισαν με πέναλτι του Κωτούλα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 65' ο Λυκογιάννης με σέντρα-σουτ!
Η σύνθέση του Ολυμπιακού: Πάντος, Κουλός, Δημακάκος, Ρουγκάλας, Λεάντρο, Πολυχρονάκης (55' Ιατρού), Διβανές (55' Λυκογιάννης), Σιώπης (90'+2' Σούλης), Γκαβασιάδης, Βάντερσον (82' Καρατζανίδης), Αριανούτσος (88' Κλωνάρης).
*Ο Αριανούτσος σημείωσε και το 2ο τέρμα του Ολυμπιακού στον ημιτελικό,(2-0 επί της Λάρισας)