Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου 2011

Βαριά ήττα για τους Παίδες, φουλ για πρωτιά οι Νέοι

Όρθιοι από αριστερά: Τριπολιτσιώτης, Ρούσσος, Φωκιανός, Ραυτόπουλος, Χασάνι, Μαθιέλλης, Μπερσάκου. Καθιστοί: Κορτιάνος, Ζίμπερι, Ζενέλι, Σιφναίος, Αρκουλής, Τζανακόπουλος
Την ήττα με το βαρύ 10-3 γνώρισε η ομάδα Πάιδων του Νηρέα στην Νάξο από τον Πανναξιακό το περασμένο Σάββατο για το πρωτάθλημα Πάιδων της Ε.Π.Σ.Κ.. Η ομάδα της Νάουσας με πολλούς παίκτες του 1998 και '99 στη σύνθεσή της και με αρκετές απουσίες αντέδρασε 15' πριν το ημίχρονο και μείωσε από 4-0 σε 4-3 με δύο γκολ του Κορτιάνου και ένα του Ραυτόπουλου. Στην επανάληψη τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας του Νηρέα και δίχως εναλλακτικές επιλογές η ομάδα ηττήθηκε με αυτό το βαρύ σκορ. Την Τετάρτη η ομάδα Νέων του Νηρέα αντιμετωπίζει στις 19:30 στο Δημοτικό στάδιο Πάρου τον Πανναξιακό για το αντίστοιχο πρωτάθλημα και με νίκη έχει τις περισσότερες πιθανότητες για να κατακτήσει την πρώτη θέση του ομίλου.